سعدیه

منسوب به سعد، (به مجاز) سعادتمند و خوشبخت

جنسیت اسم سعدیه

دختر

سعدیه به انگلیسی

saediye

تعداد سعدیه ها در ایران

16,726

تلفظ سعدیه به فارسی

سَعديه

ریشه اسم سعدیه

عربی

تلفظ سعدیه به انگلیسی

/saediye/

رنگ اسم سعدیه

آبی

ابجد اسم سعدیه

149

ابجد وسیط اسم سعدیه

29

ابجد صغیر اسم سعدیه

23

درباره نام سعدیه

سعدیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سعدیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سعدیه که در انگلیسی به صورت saediye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 16,726 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سعدیه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سعدیه و معنی اسم سعدیه

ریشه اسم سعدیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سعدیه عربی می باشد و تلفظ سعدیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَعديه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saediye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سعدیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سعدیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سعدیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به سعد
سعد: مبارک، خجسته، خوش یمن، خوشبختی، سعادت

مجازا به معنی خوشبخت و سعادتمند است. به آرامگاه سعدی در شیراز نیز سعدیه گویند.

حلیمه ٔ سعدیه: دختر ابوذؤیب بن عبداﷲبن حارث ، از قبیله بنی بکربن سعد. نام زنی که دایگی حضرت رسول (ص ) و حضانت وی کرد.

معنی اسم سعدیه در ثبت احوال

مج(سعد + ايّه/iyyeـ/ (پسوند نسب))، ۱- منسوب به سعد، سعد؛ ۲- (به مجاز) سعادتمند و خوشبخت؛ ۳- (اَعلام) آرمگاه سعدی در شمال شرقی شهر شیراز در استان فارس.

حروف ابجد و طالع بینی نام سعدیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سعدیه عدد " 149 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سعدیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سعدیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سعدیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سعدیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یادبود، یاد، ذهن، حافظه، خاطر

از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر کیقباد پادشاه کیانی

آسان، فراخی، به سهولت، گشایش، راحتی

بی‌گناه و پاک، در امان، محفوظ

زیبا، خوشگل

دارنده‌ی آب روشنی بخش

هدایت کردن، هدایت، راهنمایی، راه درست و مسیر درست

داراي خوبي و نيكي

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید