سعدالدین

موجب سعادت دین

جنسیت اسم سعدالدین

پسر

سعدالدین به انگلیسی

saedoddin

تعداد سعدالدین ها در ایران

846

تلفظ سعدالدین به فارسی

سَعدالدين

ریشه اسم سعدالدین

عربی

تلفظ سعدالدین به انگلیسی

/saedoddin/

رنگ اسم سعدالدین

قرمز

ابجد اسم سعدالدین

229

ابجد وسیط اسم سعدالدین

37

ابجد صغیر اسم سعدالدین

31

درباره نام سعدالدین

سعدالدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سعدالدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سعدالدین که در انگلیسی به صورت saedoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 846 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سعدالدین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سعدالدین و معنی اسم سعدالدین

ریشه اسم سعدالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم سعدالدین عربی می باشد و تلفظ سعدالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَعدالدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saedoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سعدالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سعدالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سعدالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نیک بختی دین، (در اعلام) نام چند تن از مشاهیر، از جمله سَعدالدین وراوینی نویسنده و دانشمند قرن هفتم هجری قمری صاحب کتابِ مرزبان نامه، موجب سعادت دین

معنی اسم سعدالدین در ثبت احوال

(موجب) 1- نيك بختي دين؛ 2- (اَعلام) سَعدالدين وراويني [قرن 7 هجري] ادیب ایرانی، مترجم مرزبان نامه از زبان طبری به فارسی.

حروف ابجد و طالع بینی نام سعدالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سعدالدین عدد " 229 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سعدالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سعدالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سعدالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سعدالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن‌كه در نزد خداوند دارای قدر و منزلت و محبوبيت است

مونث صبیح، زيبا و شاد، خندان و خوشحال

آنچه که دارای نقش گل باشد

پایدار، جاویدان، ماندگار

مریم گلی، نام گیاهی معطر و دارویی است که گل هایی به رنگ آبیِ مایل به بنفش دارد

ترکیب دو اسم محمد و آرش (ستوده و درخشنده)

ترکیب دو اسم امیر و آراد (فرمانروا و بخشنده)

نام زن محبوبی در عرب، خوشبخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید