سعاده

نیک بختی، خوشبختی

جنسیت اسم سعاده

دختر

سعاده به انگلیسی

saeade

تعداد سعاده ها در ایران

1,326

تلفظ سعاده به فارسی

سعاده

ریشه اسم سعاده

عربی

تلفظ سعاده به انگلیسی

/saeāde/

رنگ اسم سعاده

زرد

ابجد اسم سعاده

140

ابجد وسیط اسم سعاده

20

ابجد صغیر اسم سعاده

23

درباره نام سعاده

سعاده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سعاده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سعاده، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,326 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سعاده

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سعاده و معنی اسم سعاده

ریشه اسم سعاده

همانطور که گفتیم ریشه اسم سعاده عربی می باشد و تلفظ سعاده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سعاده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saeāde/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سعاده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سعاده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سعاده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سعاده در فرهنگ فارسی :
نیک بختی، خلافت شقاوت و نیک بخت شدن، فرخندگی، خجستگی، همایونی .

معنی اسم سعاده در ثبت احوال

1- نیک بختی، خوشبختی؛ 2- (در احکام نجوم) سعد بودنِ ستاره ها و تأثیر آنها بر سرنوشت انسان ها.

حروف ابجد و طالع بینی نام سعاده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سعاده عدد " 140 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سعاده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سعاده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سعاده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سعاده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شریعت، محل برداشتن آب از رودخانه

بنده‌ی خدا، نام یکی از فرشتگان مقرب الهی

تجربه، امتحان و آزمایش

بخشش، دارایی، آسایش

شکر و سپاس

ترکیب دو اسم امیر و سینا (پادشاه و سوراخ کننده)

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

زن دارای چشمان سیاه رنگ، زيبا و فريبنده (چشم)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید