سعادت

بهروزی، خوشبختی، نیک بخت شدن

جنسیت اسم سعادت

دختر

سعادت به انگلیسی

saadat

تعداد سعادت ها در ایران

38,244

تلفظ سعادت به فارسی

سَعادت

ریشه اسم سعادت

عربی

تلفظ سعادت به انگلیسی

/saādat/

رنگ اسم سعادت

نیلی

ابجد اسم سعادت

535

ابجد وسیط اسم سعادت

19

ابجد صغیر اسم سعادت

22

درباره نام سعادت

سعادت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سعادت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سعادت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 38,244 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سعادت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سعادت و معنی اسم سعادت

ریشه اسم سعادت

همانطور که گفتیم ریشه اسم سعادت عربی می باشد و تلفظ سعادت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَعادت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saādat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سعادت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سعادت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سعادت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سعادت در فرهنگ فارسی عمید:
خوشبختی؛ نیک‌بختی؛ خوشبخت شدن؛ نیک‌بخت شدن؛

معنی اسم سعادت در فرهنگ فارسی معین:
۱ - خوشبختی . ۲ - خجستگی .

معنی اسم سعادت در فرهنگ فارسی:
خوش بخت شدن، نیک بخت شدن، نیک بختی، شقاوت
۱ - خوشبختی نیکبختی اقبال مقابل شقاوت بدبختی جمع سعادات . ۲ - میمنت خجستگی پیروزی . یا سعادت اخروی . آنست که هر نفسی باقی بماند تاابدالابدین بر بهترین حالات خود . یا سعادت دنیوی . عبارت از این است که هر موجودی باقی بماند بر طولانی ترین زمان ممکن بر بهترین حالات ممکن و تمامترین نتایج .

معنی اسم سعادت در ثبت احوال

۱- خوشبختي؛ ۲- (در احكام نجوم) سعد بودنِ ستاره‌ها و تأثير آنها بر سرنوشت انسانها.

حروف ابجد و طالع بینی نام سعادت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سعادت عدد " 535 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سعادت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سعادت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سعادت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سعادت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختری مانند ماه، زیبا رو

بَرمند، باردار، بارور، صاحب نفع، مثمر، قوی، رشید، کامروا، کامیاب

ترکیب دو اسم محمد و حنیف (ستوده و راستین)

فرمانروای شهر یا کشور، پادشاه، حاکم

نام دختر نوح نبی (ع)

ماه اسفند، نان، نام مادر حضرت ابراهیم (ع)

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

حرکت آهسته، روان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید