سرو

شاداب و با طراوت، از شخصیتهای شاهنامه

جنسیت اسم سرو

دختر

سرو به انگلیسی

sarv

تعداد سرو ها در ایران

1,124

تلفظ سرو به فارسی

سَرو

ریشه اسم سرو

فارسی

تلفظ سرو به انگلیسی

/sarv/

رنگ اسم سرو

آبی

ابجد اسم سرو

266

ابجد وسیط اسم سرو

14

ابجد صغیر اسم سرو

14

درباره نام سرو

سرو یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سرو دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سرو که در انگلیسی به صورت sarv نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,124 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سرو

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم سرو و معنی اسم سرو

ریشه اسم سرو

همانطور که گفتیم ریشه اسم سرو فارسی می باشد و تلفظ سرو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَرو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sarv/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سرو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سرو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سرو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سرو در فرهنگ فارسی عمید :
۱. سرو راست‌رسته؛ درخت سرو که دارای شاخ و بال راست باشد.
۲. [مجاز] معشوق خوش‌قد‌وبالا.
۳. (موسیقی) [قدیمی] از الحان سی‌گانۀ باربد

معنی اسم سرو در فرهنگ فارسی معین :درختی است مخروطی شکل که در نواحی کوهستانی شمالی ایران می روید. سرو آزاد، سرو سهی، سرو ناز و زادسرو هم گفته اند.

معنی اسم سرو در ثبت احوال

۱- (در گياهي) هر يك از انواع درختان بازدانه از خانواده مخروطيان كه هميشه سبز است؛ ۲- (به مجاز) شاداب و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام سرو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سرو عدد " 266 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سرو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سرو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سرو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سرو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده پروردگار بخشنده

کامیاب، نیک‌بخت، خوش‌گذران

متین، داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

آزاده، جوانمرد، بخشنده

شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام (ص)

ایجاد کننده ی هیجان، هیجان انگیز

ترکیب دو اسم محمد و آرش (ستوده و درخشنده)

منش نیک، بخشنده، الهه‌ی فراوانی بهار و حاصل‌خیزی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید