سروناز

درختی بلند و زینتی، معشوق خوش قد و قامت

جنسیت اسم سروناز

دختر

سروناز به انگلیسی

sarv-naz

تعداد سروناز ها در ایران

56,205

تلفظ سروناز به فارسی

سَروناز

ریشه اسم سروناز

فارسی

تلفظ سروناز به انگلیسی

/s.-nāz/

رنگ اسم سروناز

قرمز

ابجد اسم سروناز

324

ابجد وسیط اسم سروناز

24

ابجد صغیر اسم سروناز

27

درباره نام سروناز

سروناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سروناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سروناز که در انگلیسی به صورت sarv-naz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 56,205 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سروناز

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سروناز و معنی اسم سروناز

ریشه اسم سروناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم سروناز فارسی می باشد و تلفظ سروناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَروناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /s.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سروناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سروناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سروناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سروناز در لغت نامه دهخدا:
سرو ناز سرو نورسته را گویند، چه ناز بمعنی نورسته هم آمده است .سروی را نیز گویند که شاخهای آن به هر طرف مایل باشد، برخلاف سرو آزاد. این جور در باغها کاشته میشود و به نام سرو کاشی یا سرو شیرازی خوانده میشود.


معنی اسم سروناز در ثبت احوال

۱- سرو نورسته، سروي كه شاخه‌هاي آن به هر طرف مايل باشد؛ ۲- (در موسيقي ايراني) نام نوايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام سروناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سروناز عدد " 324 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سروناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سروناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سروناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سروناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده پروردگار که حلیم و بردبار است

والایی، بزرگواری، بلندی

هانی، مسرور و شاد

نیکوکار

ترکیب دو اسم امیر و محسن (فرمانروا و نیکوکار)

ترکیب دو اسم محمد و امیر (ستوده و فرمانروا)

جوانمرد صالح و شايسته

ماه دخت، دختر ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید