سروش

فرشته‌ی پیام آور، فرشته، پیامی که از عالم غیب برسد، الهام

جنسیت اسم سروش

پسر

سروش به انگلیسی

sorush

تعداد سروش ها در ایران

86,715

تلفظ سروش به فارسی

سروش

ریشه اسم سروش

فارسی

تلفظ سروش به انگلیسی

/soruš/

رنگ اسم سروش

نیلی

ابجد اسم سروش

566

ابجد وسیط اسم سروش

14

ابجد صغیر اسم سروش

17

درباره نام سروش

سروش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سروش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سروش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 86,715 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سروش

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سروش و معنی اسم سروش

ریشه اسم سروش

همانطور که گفتیم ریشه اسم سروش فارسی می باشد و تلفظ سروش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سروش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /soruš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سروش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سروش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سروش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سروش در فرهنگ فارسی عمید :
[مجاز] پیام‌آور. در آیین زردشتی، یکی از ایزدان که مظهر< /a> اطاعت و فرمان‌برداری از اوامر اهورا مزدا است و به بندگان راه فرمان‌برداری می‌آموزد. (موسیقی) گوشه‌ای در دستگاه ماهور. [قدیمی] فرشته. [قدیمی] جبرئیل. [قدیمی] موکل بر روز هفدهم از هر ماه خورشیدی (سروش روز) است.

معنی اسم سروش در لغت‌نام ه دهخدا :
اوستا «سرئوشه». سرئوشه در اوستا بمعنی اطاعت و فرمانبرداری و مخصوصاً پیروی از اوامر خداوندی است و آن از ریشه ٔ اوستائی سرو (سرو) بمعنی شنیدن آمده.

معنی اسم سروش در فرهنگ فارسی مع ین :
فرشته. نام روز هفدهم از هر ماه شمسی. در آیین زردشتی، نماد فرمان‌برداری از اهورامزدا که به امر حساب و کتاب در روز رستاخیز می‌پردازد.

معنی اسم سروش در فرهنگ فارسی :
(به مجاز) پیام‌ آور؛ (در قدیم) فرشته‌ی پیام آور، فرشته؛ (به مجاز) پیامی که از عالم غیب برسد، الهام؛ (در قدیم) جبرائیل؛ (در موسیقی ایرانی) گوشه‌ای در دستگاه ماهور؛ (در گاه شماری) روز هفدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم.

معنی اسم سروش در ثبت احوال

۱- (به مجاز) پيام‌ آور؛ ۲- (در قديم) فرشته‌ي پيام آور، فرشته؛ ۳- (به مجاز) پيامي كه از عالم غيب برسد، الهام؛ ۴- (در قديم) جبرائيل؛ ۵- (در موسيقي ايراني) گوشه‌اي در دستگاه ماهور؛ ۶- (در گاه شماري) روز هفدهم از هر ماه شمسي در ايران قديم؛ ۷- (اَعلام) شهرت محمّد علی اصفهانی [قرن ۱۳ هجری] شاعر ایرانی دربار ناصرالدین شاه، ملقب به شمس الشعرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام سروش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سروش عدد " 566 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سروش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سروش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سروش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سروش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام جد ابراهيم خليل (ع)

مرد، نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

جواهری گران‌بها که در صدف تولید می‌شود، نوعی گل

نيك نام، خوش نام، شخصی که از او به نیکی یاد می شود

ترکیب دو اسم علی و اصغر (بلند مرتبه و کوچکتر)

نشانه، علامت، آیه

تابناک و دارای فروغ و روشنایی

كوهي است در شمال شرقي دشت فاران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید