سروشا

منسوب به سروش، فرشته‌ی پیام آور

جنسیت اسم سروشا

دختر

سروشا به انگلیسی

sorusha

تعداد سروشا ها در ایران

777

تلفظ سروشا به فارسی

سُروشا

ریشه اسم سروشا

فارسی , اوستایی

تلفظ سروشا به انگلیسی

/sorušā/

رنگ اسم سروشا

بنفش

ابجد اسم سروشا

567

ابجد وسیط اسم سروشا

15

ابجد صغیر اسم سروشا

18

درباره نام سروشا

سروشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سروشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سروشا، به خاطر ریشه فارسی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 777 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سروشا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سروشا و معنی اسم سروشا

ریشه اسم سروشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سروشا فارسی , اوستایی می باشد و تلفظ سروشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سُروشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sorušā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سروشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سروشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سروشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به سروش
سروش: فرشته ی پیام آور، فرشته، پیامی که از عالم غیب برسد، الهام

معنی اسم سروشا در ثبت احوال

(سروش + الف (پسوند نسبت))، منسوب به سروش، ن سروش.

حروف ابجد و طالع بینی نام سروشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سروشا عدد " 567 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سروشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سروشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سروشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سروشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هوشیار، نجيب، بزرگ

آراز، رود ارس

بنده خداوند آمرزنده

آن که با ناز و تکبر راه می رود، عشوه کنان

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

اساس، بنیاد، پایه

گران‌ناز، دارای ناز و زيبايی فراوان، (به مجاز) جذاب

منسوب به ماهك، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید