سرنا

نوعی ساز بادی چوبی از خانواده نی

جنسیت اسم سرنا

دختر

سرنا به انگلیسی

sorna

تعداد سرنا ها در ایران

777

تلفظ سرنا به فارسی

سُرنا

ریشه اسم سرنا

فارسی

تلفظ سرنا به انگلیسی

/sornā/

رنگ اسم سرنا

بنفش

ابجد اسم سرنا

311

ابجد وسیط اسم سرنا

11

ابجد صغیر اسم سرنا

14

درباره نام سرنا

سرنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سرنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سرنا که در انگلیسی به صورت sorna نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 777 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سرنا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سرنا و معنی اسم سرنا

ریشه اسم سرنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سرنا فارسی می باشد و تلفظ سرنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سُرنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sornā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سرنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سرنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سرنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سرنا در فرهنگ فارسی عمید:
از سازهای بادی که از لوله‌ای دراز چوبی یا فلزی با چند سوراخ تشکیل شده.

معنی اسم سرنا در ثبت احوال

(در موسيقي ايراني) نوعي ساز بادي چوبي از خانواده ني كه در نقاره ‌خانه‌ها و روزهاي جشن و سرور نوازند.

حروف ابجد و طالع بینی نام سرنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سرنا عدد " 311 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سرنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سرنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سرنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سرنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سعادت، فرخنده، مبارک

بام، بامداد، سپیده دم، سحر

ترکیب دو اسم حسن و رضا (نیکو و خشنود)

ظرف شيشه‌ای شراب

ترکیب دو اسم فاطمه و سنا (رانده شده از آتش و روشنایی)

زیبا چون پری، زیباروی

مروارید کوچک

فرازنده، دادخواه، رساننده حدیث از حضرت رسول (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید