سرمه

گردی سیاه رنگ برای آرایش چشم

جنسیت اسم سرمه

دختر

سرمه به انگلیسی

sorme

تعداد سرمه ها در ایران

1,742

تلفظ سرمه به فارسی

سرمه

ریشه اسم سرمه

فارسی

تلفظ سرمه به انگلیسی

/sorme/

رنگ اسم سرمه

سبز

ابجد اسم سرمه

305

ابجد وسیط اسم سرمه

17

ابجد صغیر اسم سرمه

17

درباره نام سرمه

سرمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سرمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سرمه که در انگلیسی به صورت sorme نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,742 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سرمه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم سرمه و معنی اسم سرمه

ریشه اسم سرمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سرمه فارسی می باشد و تلفظ سرمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سرمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sorme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سرمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سرمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سرمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سرمه در لغت‌نامه دهخدا:
آن چیزی است که در چشم کشند.

معنی اسم سرمه در فرهنگ فارسی:
خاکه سرب، گردی سیاه رنگ که اسولفور آهن یا سرب، و برای سیاه کردن مژه‌ها و پلک‌ها بکار میرود. گرد نر م شده سولفور آهن یا نقره که در قدیم جهت سیاه کردن مژه‌ها و پلک‌ها به کار میرفته است

معنی اسم سرمه در فرهنگ معین:
گرد نرم شده سولفور آهن یا نقره که برای سیاه کردن مژه‌ها و پلک‌ها به کار می‌رود.

معنی اسم سرمه در فرهنگ فارسی عمید:
گردی سیاه رنگ که از سولفور آهن یا سولفور سرب به دست می‌آید و برای سیاه کردن مژه‌ها و پلک‌ها به کار می‌رود، خاکۀ سرب.

معنی اسم سرمه در ثبت احوال

۱- مخلوطی از کانه‌های آنتیموان که سیاه رنگ است و از آن برای آرایش پلک چشم و مژه‌ها استفاده می‌شود، [سرمه های امروزی مخلوطی از آهن و سرب و بعضی مواد دیگر است یا از سوزاندن دانه‌های روغنی به دست می‌آورند]؛ ۲- (در قدیم) (به مجاز) سیاهی‌، تاریکی.

حروف ابجد و طالع بینی نام سرمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سرمه عدد " 305 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سرمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سرمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سرمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سرمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

پدرِ خاک، از کنیه‌های حضرت علی(ع) امام اول شیعیان

فرشته رو، زيبا مثل پری، (به مجاز) زيباروی

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

ترکیب دو اسم محمد و جلال (ستوده و شکوه)

آیدا، شاد خوشحال

منسوب به بهار، بهاری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید