سرمد

پايدار، پيوسته، هميشگی

جنسیت اسم سرمد

پسر

سرمد به انگلیسی

sarmad

تعداد سرمد ها در ایران

849

تلفظ سرمد به فارسی

سَرمَد

ریشه اسم سرمد

عربی

تلفظ سرمد به انگلیسی

/sarmad/

رنگ اسم سرمد

طلایی

ابجد اسم سرمد

304

ابجد وسیط اسم سرمد

16

ابجد صغیر اسم سرمد

16

درباره نام سرمد

سرمد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سرمد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سرمد که در انگلیسی به صورت sarmad نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 849 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سرمد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم سرمد و معنی اسم سرمد

ریشه اسم سرمد

همانطور که گفتیم ریشه اسم سرمد عربی می باشد و تلفظ سرمد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَرمَد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sarmad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سرمد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سرمد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سرمد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سرمد در فرهنگ فارسی عمید:
دائم، همیشه، پیوسته، جاوید.

معنی اسم سرمد در ثبت احوال

۱- (در قديم) پايدار، پيوسته، هميشگي؛ ۲- (در حالت قيدي) به طور دائم؛ ۳- (اَعلام) سَرمد: ۳- [قرن ۱۱ هجری] شاعر و عارف یهودی از مردم کاشان، که مسلمان شد و به هند رفت و در آنجا به اتهام کفرگویی کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام سرمد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سرمد عدد " 304 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سرمد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سرمد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سرمد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سرمد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نجات دهنده، فرزند حضرت مريم ملقب به مسيح و از پيغمبران الهی، پرتو آفتاب

آسمان، فلک، اقبال، نام نوایی در موسیقی

زیرک، باهوش

ترکیب دو اسم محمد و عمران (ستوده و نام سوره ای در قرآن کریم)

نام رشته کوهی که از مغرب ایران تا شرق ترکیه و شمال عراق ادامه دارد

آسايش، صلح، آشتی، مايه‌ی آرامش

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

آتشین، زیباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید