سرافراز

سربلند، مفتخر

جنسیت اسم سرافراز

پسر

سرافراز به انگلیسی

sarafraz

تعداد سرافراز ها در ایران

1,522

تلفظ سرافراز به فارسی

سرافراز

ریشه اسم سرافراز

فارسی

تلفظ سرافراز به انگلیسی

/sarafrāz/

رنگ اسم سرافراز

صورتی

ابجد اسم سرافراز

549

ابجد وسیط اسم سرافراز

33

ابجد صغیر اسم سرافراز

27

درباره نام سرافراز

سرافراز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سرافراز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سرافراز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,522 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سرافراز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم سرافراز و معنی اسم سرافراز

ریشه اسم سرافراز

همانطور که گفتیم ریشه اسم سرافراز فارسی می باشد و تلفظ سرافراز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سرافراز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sarafrāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سرافراز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سرافراز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سرافراز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سرافراز در لغت نامه دهخدا:
سربلند و متکبر و گردنکش، فخر کننده، نازنده

معنی اسم سرافراز در فرهنگ فارسی:
سربلند، مفتخر، متکبر و گردنکش فخر کننده

معنی اسم سرافراز در فرهنگ معین:
مفتخر، سربلند

معنی اسم سرافراز در ثبت احوال

۱- (به مجاز) افتخار كننده به چيزي يا كسي، سربلند، مفتخر؛ ۲- (در قديم) داراي صفات نيكو و مايه افتخار؛ ۳- (در قديم) گردن فراز، گردن كش، زورمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام سرافراز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سرافراز عدد " 549 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سرافراز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سرافراز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سرافراز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سرافراز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

همچون ماه، ماه وش، (مجاز) زیبارو

منسوب به شير، (به مجاز) دلير و شجاع، از شخصیت‌های شاهنامه، نام یکی از پسران گشتاسپ پادشاه کیانی

گل طلایی

شکوه و بزرگی خداوند

ترکیب دو اسم امیر و شایان (پادشاه و شايسته)

گیاهی از تیره ی نعناعیان با گل های سفید

آراسته، مزین

مشرق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید