سراج

روشنايی، چراغ

جنسیت اسم سراج

پسر

سراج به انگلیسی

seraj

تعداد سراج ها در ایران

4,902

تلفظ سراج به فارسی

سِراج

ریشه اسم سراج

عربی

تلفظ سراج به انگلیسی

/serāj/

رنگ اسم سراج

زرد

ابجد اسم سراج

264

ابجد وسیط اسم سراج

12

ابجد صغیر اسم سراج

12

درباره نام سراج

سراج یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سراج را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سراج، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,902 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سراج

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سراج و معنی اسم سراج

ریشه اسم سراج

همانطور که گفتیم ریشه اسم سراج عربی می باشد و تلفظ سراج در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سِراج " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /serāj/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سراج بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سراج در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سراج در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سراج در لغت‌نامه دهخدا:
چراغ، آفتاب، جمع سُرُج.

معنی اسم سراج در فرهنگ فارسی عمید:
چراغ.

معنی اسم سراج در فرهنگ فارسی:
چراغ، جمع سرج.

معنی اسم سراج در ثبت احوال

(در قديم) چراغ، روشنايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام سراج

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سراج عدد " 264 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سراج گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سراج چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سراج

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سراج

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آخرین مرحله سلوک در نزد بودا، انسان کامل

آبی، کبود، نیلگون

گران‌مایه، قیمتی، ارجمند، گرامی، دختر حسن ابن زيد از خاندان گرامی امام حسن مجتبی (ع)

سالم، بی عیب، آرام و مطیع

آب تندی که از قله کوه جاری میشود

شريف، بزرگوار، آگاه، هوشيار

منسوب به کتان، (به مجاز) زیبا و باطراوت

تحسين، ستايش، سپاس، تبريك، آفرينش، دعا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید