سدن

خدمت کردن کعبه

جنسیت اسم سدن

دختر

سدن به انگلیسی

saden

تعداد سدن ها در ایران

504

تلفظ سدن به فارسی

سَدِن

ریشه اسم سدن

عربی

تلفظ سدن به انگلیسی

/saden/

رنگ اسم سدن

قرمز

ابجد اسم سدن

114

ابجد وسیط اسم سدن

6

ابجد صغیر اسم سدن

15

درباره نام سدن

سدن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سدن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سدن، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 504 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سدن

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سدن و معنی اسم سدن

ریشه اسم سدن

همانطور که گفتیم ریشه اسم سدن عربی می باشد و تلفظ سدن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَدِن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /saden/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سدن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سدن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سدن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خدمت کردن کعبه را یا بتخانه را، فروهشتن جامه یا پرده را

معنی اسم سدن در ثبت احوال

1- خدمت‌كردن كعبه را يا بتخانه را؛ 2- فروهشتن جامه يا پرده را.

حروف ابجد و طالع بینی نام سدن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سدن عدد " 114 " و ابجد وسیط " 6 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سدن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سدن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سدن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سدن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حرمت داشتن، بزرگواری، شکوه

در امان تو، در پناه تو

آبی دریا ، به رنگ نیل، نیلی

سیاوش

ترکیب دو اسم عزت و الله (بزرگواری و خدا)

محبت، دوستی، پیمان، خورشید، مهر

ماهرو، ماهچهر

بزرگوارتر، با شرف تر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید