سدنا

سجده کننده بر خانه خدا

جنسیت اسم سدنا

دختر

سدنا به انگلیسی

sadena

تعداد سدنا ها در ایران

51,117

تلفظ سدنا به فارسی

سَدِنا

ریشه اسم سدنا

فارسی , عربی

تلفظ سدنا به انگلیسی

/sadenā/

رنگ اسم سدنا

نارنجی

ابجد اسم سدنا

115

ابجد وسیط اسم سدنا

7

ابجد صغیر اسم سدنا

16

درباره نام سدنا

سدنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سدنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سدنا که در انگلیسی به صورت sadena نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 51,117 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سدنا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سدنا و معنی اسم سدنا

ریشه اسم سدنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سدنا فارسی , عربی می باشد و تلفظ سدنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَدِنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sadenā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سدنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سدنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سدنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سدنا در واژه‌نامه آزاد :
گل همیشه بهار.سجده بر خانه خدا

خدمت کردن کعبه ،سجده کننده بر خانه خدا، مرکب از سدن به معنای سجده کردن به کعبه


معنی اسم سدنا در ثبت احوال

سدن + الف (اسم ساز)، خدمت كردن كعبه.

حروف ابجد و طالع بینی نام سدنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سدنا عدد " 115 " و ابجد وسیط " 7 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سدنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سدنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سدنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سدنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هم نشين و همراز، همدم

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

آشکار و هویدا

بمان برایم، نام شخصیتی در شعر نیما یوشیج

زندگی، زیست ،حیات

مهتاب، نور ماه، پرتو ماه

(به مجاز) توجه، پناه، حمايت، حشمت و بزرگی

روشنایی دین، فروغ دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید