سحاب

ابر، میغ، توده بخار آب

جنسیت اسم سحاب

پسر

سحاب به انگلیسی

sahab

تعداد سحاب ها در ایران

1,251

تلفظ سحاب به فارسی

سَحاب

ریشه اسم سحاب

عربی

تلفظ سحاب به انگلیسی

/sahāb/

رنگ اسم سحاب

قرمز

ابجد اسم سحاب

71

ابجد وسیط اسم سحاب

11

ابجد صغیر اسم سحاب

17

درباره نام سحاب

سحاب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سحاب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سحاب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,251 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سحاب

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سحاب و معنی اسم سحاب

ریشه اسم سحاب

همانطور که گفتیم ریشه اسم سحاب عربی می باشد و تلفظ سحاب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَحاب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sahāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سحاب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سحاب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سحاب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سحاب در لغت نامه دهخدا:
ابر، ابری بارنده

معنی اسم سحاب در فرهنگ فارسی:
ابر، محمد بن سید احمد هاتف شاعر معروف اصفهانی، شاعر اوایل قاجار، وی به دربار فتحعلی شاه قاجار تعلق داشت و تذکره رشحات سحاب را بنام آن پادشاه تالیف کرد.

معنی اسم سحاب در فرهنگ معین:
ابر، واحد سحابه

معنی اسم سحاب در ثبت احوال

ابر، توده‌ي بخار آب كه به رنگهاي سفيد، خاكستري در آسمان ديده مي‌شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام سحاب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سحاب عدد " 71 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سحاب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سحاب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سحاب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سحاب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یکی از نام های خداوند، بنده‌ی خدای زنده

عالي، بلند مرتبه، منسوب به سام پسر نوح نبی (ع)

وطني، بومی

ترکیب دو اسم فاطمه و زینب (رانده شده از آتش و زینت پدر)

دارای محبت و ناز، زیبا چون خورشید، از شخصیت‌های شاهنامه

منسوب به صدر، سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

آن که خداوند یار ویاور اوست

سعادتمند، نیک بخت، فرخنده، همایون

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید