سجایا

خوها و عادتها

جنسیت اسم سجایا

دختر

سجایا به انگلیسی

sajaya

تعداد سجایا ها در ایران

360

تلفظ سجایا به فارسی

سَجايا

ریشه اسم سجایا

عربی

تلفظ سجایا به انگلیسی

/sajāyā/

رنگ اسم سجایا

بنفش

ابجد اسم سجایا

75

ابجد وسیط اسم سجایا

15

ابجد صغیر اسم سجایا

12

درباره نام سجایا

سجایا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سجایا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سجایا که در انگلیسی به صورت sajaya نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 360 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سجایا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سجایا و معنی اسم سجایا

ریشه اسم سجایا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سجایا عربی می باشد و تلفظ سجایا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سَجايا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sajāyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سجایا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سجایا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سجایا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سجایا در فرهنگ فارسی عمید:
= سجیه

معنی اسم سجایا در لغت نامه دهخدا:
ج ِ سجیه، خوها و عادتها

معنی اسم سجایا در ثبت احوال

خلق‌ها، خوي‌ها، خصلت‌ها.

حروف ابجد و طالع بینی نام سجایا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سجایا عدد " 75 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سجایا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سجایا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سجایا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سجایا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکوهمند و با جلال و جبروت

دختری که صاحب چهره‌ای مانند پروین است، (به‌مجاز) زیبارو

بی غم و سرخوش، سالمند و دارای عمر طولانی

بنده پروردگار عالی مرتبه و گرامی، نام دو تن از پادشاهان عثمانی

ترکیب دو اسم امیر و ساسان (فرمانروا و خلوت نشین)

پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

دارای روح و روان، یاری دهنده جان

آرزوها، خواسته ها، دوست داشتنی ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید