ستوده

آن که او را ستوده اند، ستایش شده

جنسیت اسم ستوده

دختر

ستوده به انگلیسی

sotude

تعداد ستوده ها در ایران

2,490

تلفظ ستوده به فارسی

ستوده

ریشه اسم ستوده

فارسی

تلفظ ستوده به انگلیسی

/sotude/

رنگ اسم ستوده

قرمز

ابجد اسم ستوده

475

ابجد وسیط اسم ستوده

19

ابجد صغیر اسم ستوده

25

درباره نام ستوده

ستوده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ستوده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ستوده، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,490 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ستوده

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ستوده و معنی اسم ستوده

ریشه اسم ستوده

همانطور که گفتیم ریشه اسم ستوده فارسی می باشد و تلفظ ستوده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ستوده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sotude/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ستوده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ستوده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ستوده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ستوده در فرهنگ فارسی عمید :
مدح‌ کرده‌ شده، ستایش‌ شده. پسندیده.

معنی اسم ستوده در فرهنگ فارسی معین :
مدح شده، ستایش شده .

مع نی اسم ستوده در فرهنگ فارسی :
مدح شده، تمجید شده، ستایش شده، جمع: ستودگان.

معنی اسم ستوده در لغت‌نامه دهخدا :
مدح کرده شده یعنی کسی که او را مدح کنند و نیکویی او را بگویند.

معنی اسم ستوده در ثبت احوال

(صفت مفعولي از ستودن)، آن‌كه او را ستوده‌اند؛ ستايش شده.

حروف ابجد و طالع بینی نام ستوده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ستوده عدد " 475 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ستوده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ستوده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ستوده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ستوده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پرنده‌ای کوچک به رنگ سیاه

نام گلی زینتی و بسیار خوش‌بو با رنگ‌های زرد، سرخ، سفید و بنفش، گل منسوب به حضرت زهرا (س)

شادی، سرور

بردبار، فرو برنده خشم، لقب امام موسي ابن جعفر(ع) هفتمين امام شيعيان

گل، (به مجاز) محبوب و معشوق، (به مجاز) خوب و دوست داشتني

نیرومند، دلیر، نام دختر شاه سمنگان همسر رستم پهلوان شاهنامه و مادر سهراب

روشنایی و نور

روشن و مبارك

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید