ستایا

ستایش‌گر همیشگی

جنسیت اسم ستایا

دختر

ستایا به انگلیسی

setaya

تعداد ستایا ها در ایران

537

تلفظ ستایا به فارسی

ستایا

ریشه اسم ستایا

فارسی

تلفظ ستایا به انگلیسی

/setāyā/

رنگ اسم ستایا

صورتی

ابجد اسم ستایا

472

ابجد وسیط اسم ستایا

16

ابجد صغیر اسم ستایا

13

درباره نام ستایا

ستایا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ستایا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ستایا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 537 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ستایا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ستایا و معنی اسم ستایا

ریشه اسم ستایا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ستایا فارسی می باشد و تلفظ ستایا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ستایا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /setāyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ستایا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ستایا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ستایا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ستایا از کلمه ستایش آمده که «ش» در آن حذف شده؛ با حذف ش و افزودن «الف» به آن معنای همیشگی می‌دهد؛ سپاسگزار همیشگی پروردگار.

معنی اسم ستایا در ثبت احوال

ستایشگر همیشگی.

حروف ابجد و طالع بینی نام ستایا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ستایا عدد " 472 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ستایا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ستایا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ستایا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ستایا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آزاده، جوانمرد، کریم

منسوب به نارین، آتش، (به مجاز) زیبارو و سرخ رنگ مثل دانه انار

راهنما، هدایت کننده، معشوقه، راه روشن

فرخندگی، خجستگی، مبارکی

ترکیب دو اسم محمد و کریم (ستوده و بخشنده)

ترکیب دو اسم محمد و آرمان (ستوده و آرزو)

مانند آب پاک و زلال

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید