ساینا

نام خاندانی از موبدان زرتشتی، ساكت و بی‌صدا، سیمرغ، دانا و باخرد

جنسیت اسم ساینا

دختر

ساینا به انگلیسی

sayna

تعداد ساینا ها در ایران

52,041

تلفظ ساینا به فارسی

ساينا

ریشه اسم ساینا

اوستایی

تلفظ ساینا به انگلیسی

/sāynā/

رنگ اسم ساینا

نارنجی

ابجد اسم ساینا

122

ابجد وسیط اسم ساینا

14

ابجد صغیر اسم ساینا

14

درباره نام ساینا

ساینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساینا، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 52,041 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساینا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ساینا و معنی اسم ساینا

ریشه اسم ساینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساینا اوستایی می باشد و تلفظ ساینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāynā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ساینا در فرهنگ فارسی :
ساینا = سایه

پرنده‌ی خوشبختی، سیمرغ، دانا و باخرد، فرشته پیروزی، آ سمان صاف، سکوت، آرامش، نماد تمام پاکی‌ها، نام یکی از خاندان‌های زرتشتی.

معنی اسم ساینا در ثبت احوال

۱- (اَعلام) نام خانداني از موبدان زرتشتي؛ ۲- (در طبري) ساكت و بي‌صدا؛ ۲) سايه‌اي كه مشخص و قابل رؤيت باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساینا عدد " 122 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای نقش ، نقش‌دار

فرشیدورد، شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

ترکیب دو اسم مهر و اعظم (محبت و بزرگتر)

بسیار مهربان، نام وزیر خردمند انوشیروان پادشاه ساسانی

نوعی آهو، زن سفید

سوزان

ترکیب دو اسم محمد و مصطفی (ستوده و برگزیده)

نرم و لطیف چون پرند، زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید