سایان

منسوب به سایه

جنسیت اسم سایان

دختر

سایان به انگلیسی

sayan

تعداد سایان ها در ایران

4,362

تلفظ سایان به فارسی

سايان

ریشه اسم سایان

کردی , فارسی

تلفظ سایان به انگلیسی

/sāyān/

رنگ اسم سایان

نارنجی

ابجد اسم سایان

122

ابجد وسیط اسم سایان

14

ابجد صغیر اسم سایان

14

درباره نام سایان

سایان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سایان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سایان، به خاطر ریشه کردی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,362 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سایان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سایان و معنی اسم سایان

ریشه اسم سایان

همانطور که گفتیم ریشه اسم سایان کردی , فارسی می باشد و تلفظ سایان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سايان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سایان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سایان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سایان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم سایان در فرهنگ فارسی :
رشته کوهی است میان مرز سیبریه ( اتحاد جماهیر شوروی ) و مغولستان که از مغرب به مشرق کشیده شده است و در مغرب به کوه‌های آلتایی و در مشرق به کوه‌های یابلنوئی می‌پیوندد .

معنی اسم سایان در لغت‌نامه دهخدا :
در حال سودن. در حال ساییدن. رجوع به سای و ساییدن شود.

معنی اسم سایان در ثبت احوال

(ساي = سايه + ان (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به سايه، سايه؛ ۲- (اَعلام) نام رشته کوهی در آسیای مرکزی، بیشتر در سیبری جنوبی، شامل سایان خاوری و سایان باختری.

حروف ابجد و طالع بینی نام سایان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سایان عدد " 122 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سایان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سایان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سایان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سایان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هدیه خداوند، مهربانی و لطف خدا

خالص، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

مؤنث قدسی، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

نام سی و ششمین سوره قرآن مجید، از اسامی حضرت رسول (ص)

دلاور، شجاع

کامیاب، با شادی و با خوشحالی

حیله، تزویر، کلمات جادوگران، جادو، جاذبه

مؤنث ظریف، دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران