ساکو

کوه بدون گیاه، ساده و بی آلایش، یکسان و یکنواخت

جنسیت اسم ساکو

پسر

ساکو به انگلیسی

sako

تعداد ساکو ها در ایران

2,076

تلفظ ساکو به فارسی

ساکو

ریشه اسم ساکو

کردی

تلفظ ساکو به انگلیسی

/sāko/

رنگ اسم ساکو

صورتی

ابجد اسم ساکو

87

ابجد وسیط اسم ساکو

15

ابجد صغیر اسم ساکو

15

درباره نام ساکو

ساکو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساکو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساکو، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,076 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساکو

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ساکو و معنی اسم ساکو

ریشه اسم ساکو

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساکو کردی می باشد و تلفظ ساکو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساکو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāko/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساکو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساکو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساکو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ساکو در واژه نامه آزاد:
۱. کوه بدون گیاه؛ ۲. ساده و بی آلایش؛ ۳. یکسان و یکنواخت.

معنی اسم ساکو در فرهنگ فارسی:
نهری است در شمال خاوری ایالات متحده امریکا که از ایالت نیوها مپشیر سرچشمه می گیرد.

معنی اسم ساکو در ثبت احوال

۱- کوه بدون گیاه؛ ۲- ساده و بی آلایش؛ ۳- یکسان و یکنواخت.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساکو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساکو عدد " 87 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساکو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساکو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساکو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساکو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آراسته، گوهرنشان، جواهرنشان

زن مهربان و خوش قلب

کُهرمان، پهلوان

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

نور دین، آن که چون ستاره‌ی روشنی در دین است

کامروا، پیروز، غالب، موفق، با پیروزی و موفقیت

آریایی، منسوب به قوم آریایی

بینا و آگاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید