ساویز

خوش خلق، نیک خو

جنسیت اسم ساویز

پسر

ساویز به انگلیسی

saviz

تعداد ساویز ها در ایران

372

تلفظ ساویز به فارسی

ساويز

ریشه اسم ساویز

فارسی

تلفظ ساویز به انگلیسی

/sāviz/

رنگ اسم ساویز

صورتی

ابجد اسم ساویز

84

ابجد وسیط اسم ساویز

24

ابجد صغیر اسم ساویز

21

درباره نام ساویز

ساویز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساویز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساویز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 372 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساویز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ساویز و معنی اسم ساویز

ریشه اسم ساویز

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساویز فارسی می باشد و تلفظ ساویز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساويز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāviz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساویز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساویز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساویز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ساویز در فرهنگ فارسی عمید:
خوش‌خلق، نیک‌خو


معنی اسم ساویز در لغت نامه دهخدا:
شخص خوش خلق، نیک خو

معنی اسم ساویز در ثبت احوال

شخص خوش‌اخلاق و نيك خو (ي).

حروف ابجد و طالع بینی نام ساویز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساویز عدد " 84 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساویز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساویز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساویز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساویز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند شاه

زن زیبا، نیکو، نیکو سیرت، پسندیده

چیزی لغزان و تابان

دانا، آگاه، دانشمند، خدا شناس

رخسانا، مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

مؤنث عظیم، بزرگ

نامِ قومی پیش از اسلام

زاده‌ی خورشيد، (به مجاز) آفتاب چهره و زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید