سانیا

سایه روشن درون جنگل

جنسیت اسم سانیا

دختر

سانیا به انگلیسی

saniya

تعداد سانیا ها در ایران

34,362

تلفظ سانیا به فارسی

سانيا

ریشه اسم سانیا

مازندرانی

تلفظ سانیا به انگلیسی

/sāniyā/

رنگ اسم سانیا

نارنجی

ابجد اسم سانیا

122

ابجد وسیط اسم سانیا

14

ابجد صغیر اسم سانیا

14

درباره نام سانیا

سانیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سانیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سانیا، به خاطر ریشه مازندرانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 34,362 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سانیا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سانیا و معنی اسم سانیا

ریشه اسم سانیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سانیا مازندرانی می باشد و تلفظ سانیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سانيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāniyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سانیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سانیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سانیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سانیا در ویکی پدیا:
یکی از محله‌های توکیو، پایتخت ژاپن است که به منطقه کارگرنشین شهرت دارد.

نور نیاکان، مانند نیاکان.

معنی اسم سانیا در ثبت احوال

سايه روشنِ جنگل.

حروف ابجد و طالع بینی نام سانیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سانیا عدد " 122 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سانیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سانیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سانیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سانیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عطا و بخشش، بهره، نصیب

به یاد بمان، (به مجاز) عزیز و گرامی

خون، به رنگ خون، (به مجاز) سرخ رنگ

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

نام دیگر حضرتِ یونس (ع)

ترکیب دو اسم فاطمه و هدی (رانده شده از آتش و هدایت شده)

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید