ساناز

بی تا، کمیاب، نام نوعی گل

جنسیت اسم ساناز

دختر

ساناز به انگلیسی

sanaz

تعداد ساناز ها در ایران

148,776

تلفظ ساناز به فارسی

ساناز

ریشه اسم ساناز

ترکی

تلفظ ساناز به انگلیسی

/sānāz/

رنگ اسم ساناز

بنفش

ابجد اسم ساناز

119

ابجد وسیط اسم ساناز

11

ابجد صغیر اسم ساناز

20

درباره نام ساناز

ساناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساناز، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 148,776 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساناز

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ساناز و معنی اسم ساناز

ریشه اسم ساناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساناز ترکی می باشد و تلفظ ساناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sānāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ساناز یک اسم ترکی با ریشه ترکی است. این اسم از لحاظ معنائی دلالت بر " بینظیر (ز ریشه‌های سان و ناز) " و بی‌همتا، پر محبتی و خوش اندامی شخص است. سا ناز به معنی بی‌همتا، بی‌مانند، نادر و یا کمیاب می‌باشد و نام یک گل نیز است. ساناز نام گلی در ترکیه است در باب تفاوت بین گل رز معمولی و رز ساناز، این است که گل‌های ساناز کوچک‌تر است و در صورت مهیا بودن دمای زندگی، در زمستان هم گل دهی می‌کند. این نام ترکی است و ا خیراً در "ایران" و "ایالات متحده" رایج شده که با توجه به پیشوند "سان" به معنی مثل و مانند و کلمهٔ "آز" که در زبان ترکی به معنی " کم" می‌باشد، معنای آن "کم نظیر" و "کمیاب" است. بنابراین؛ ساناز نامی ترکی است . معادل این نام در زبان فارسی اسم " بیتا " است.

معنی اسم ساناز در ثبت احوال

۱- نام گلي؛ ۲- كمياب، نادره.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساناز عدد " 119 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ساناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فضیلت و برتری داشتن، نام همسر حضرت ابراهيم خليل (ع) و مادر حضرت اسماعيل (ع)

مقدس

بی تا، کمیاب، نام نوعی گل

خرد، عقل

مهربان، بسیار بخشنده، نام یکی از سوره‌های قرآن مجید، از نام‌های پروردگار

زن زیبای بهشتی، زن زیبا

شادمان، خوشبخت

منسوب به پری، فرشتگان، (به مجاز) زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید