سامی

عالي، بلند مرتبه، منسوب به سام پسر نوح نبی (ع)

جنسیت اسم سامی

پسر

سامی به انگلیسی

sami

تعداد سامی ها در ایران

16,509

تلفظ سامی به فارسی

سامي

ریشه اسم سامی

عربی

تلفظ سامی به انگلیسی

/sāmi/

رنگ اسم سامی

طلایی

ابجد اسم سامی

111

ابجد وسیط اسم سامی

15

ابجد صغیر اسم سامی

12

درباره نام سامی

سامی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سامی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سامی که در انگلیسی به صورت sami نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 16,509 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سامی

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم سامی و معنی اسم سامی

ریشه اسم سامی

همانطور که گفتیم ریشه اسم سامی عربی می باشد و تلفظ سامی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سامي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāmi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سامی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سامی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سامی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سامی در فرهنگ معین:
بلندمرتبه

معنی اسم سامی در فرهنگ فارسی عمید: یکی از شاخه های بزرگ نژاد سفید، شامل عرب، آشوری، اکدی (بابلی قدیم)، عبری، سُریانی، آرامی، و کنعانی قدیم. شاخه ای از خانوادۀ زبان های حامی.عالی، بلند، بلندپایه، بلند مرتبه.

معنی اسم سامی در ثبت احوال

۱- عالي، بلند مرتبه، بلند؛ ۲- (اَعلام) ۱) منسوب به سام پسر نوح نبي(ع)؛ ۲) نژاد بزرگي از مردم سفيد پوست شامل عرب‌ها، آشوريان، يهوديان، اكدي‌هاي قديم، كنعانيان، آرامي‌ها و بخشي از مردم اتیوپی؛ ۳) گروهی از زبان‌های خویشاوند، از جمله شامل زبان‌های عربی، عبری و آ شوری.

حروف ابجد و طالع بینی نام سامی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سامی عدد " 111 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سامی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سامی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سامی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سامی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نرم و ظریف، ملایم، زیبا، از صفات خدا

ترکیب دو اسم امیر و ارشیا (پادشاه و تخت و اورنگ پادشاهان)

داده خورشید، نام یکی از پادشاهان طبرستان

مانند ماه

ترکیب دو اسم امیر و عماد (فرمانروا و تکیه گاه)

باد جنوب، باد سرد

ترکیب دو اسم محمد و صابر (ستوده و شکیبا)

ترکیب دو اسم یوسف و رضا (خواهد افزود و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید