سامیه

والا، بلندمرتبه

جنسیت اسم سامیه

دختر

سامیه به انگلیسی

samiye

تعداد سامیه ها در ایران

32,055

تلفظ سامیه به فارسی

ساميه

ریشه اسم سامیه

عربی

تلفظ سامیه به انگلیسی

/sāmiye/

رنگ اسم سامیه

صورتی

ابجد اسم سامیه

116

ابجد وسیط اسم سامیه

20

ابجد صغیر اسم سامیه

17

درباره نام سامیه

سامیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سامیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سامیه که در انگلیسی به صورت samiye نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 32,055 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سامیه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم سامیه و معنی اسم سامیه

ریشه اسم سامیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سامیه عربی می باشد و تلفظ سامیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساميه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāmiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سامیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سامیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سامیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مؤنث سامی، زن بلند قد، کسی که عازم شکار است. بلندمرتبه، بلند، والا، والا مرتبه.

معنی اسم سامیه در ثبت احوال

(مؤنث سامي)، (در قديم) بلند.
سامي.

حروف ابجد و طالع بینی نام سامیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سامیه عدد " 116 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سامیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سامیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سامیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سامیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخت انار

ترکیب دو اسم محمد و مسیحا (ستوده و لقب حضرت عیسی)

زربافت، نثار كننده زر و سكه‌ ی طلا

گیتی، جهان، کره زمین، نزدیک‌تر

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

با شرم و حیا

ترکیب دو اسم مهر و نگار (محبت و زینت)

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران