سامینا

مانند مینا، نام گلی است

جنسیت اسم سامینا

دختر

سامینا به انگلیسی

samina

تعداد سامینا ها در ایران

3,620

تلفظ سامینا به فارسی

سامينا

ریشه اسم سامینا

فارسی

تلفظ سامینا به انگلیسی

/sāminā/

رنگ اسم سامینا

نیلی

ابجد اسم سامینا

162

ابجد وسیط اسم سامینا

18

ابجد صغیر اسم سامینا

18

درباره نام سامینا

سامینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سامینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سامینا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,620 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سامینا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سامینا و معنی اسم سامینا

ریشه اسم سامینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سامینا فارسی می باشد و تلفظ سامینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سامينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāminā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سامینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سامینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سامینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سامینا در واژه‌نامه آزاد :
سا برای بیان همانندی و شباهت می‌آید، و کلمۀ «سامینا» یعنی مانند مینا. مینا هم معانی مختلفی دارد: آبگینه، شیشه و بلور سبز رنگ؛ گل مینا؛ نام پرنده خوش آواز هندی به اندازۀ سار و ...

معنی اسم سامینا در ثبت احوال

۱- مانند مينا؛ ۲- نام گلي.

حروف ابجد و طالع بینی نام سامینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سامینا عدد " 162 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سامینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سامینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سامینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سامینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند ماه

ترکیب دو اسم محمد و حنیف (ستوده و راستین)

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

شکوه و شوکت داشتن

بنفشه

آراسته، مزین

سخن گو، روایت کننده اخبار و احادیث نبوی، لقب حضرت فاطمه (س)

دختران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید