سامیا

نام ماه يازدهم از سال ايرانيان در دوره‌ی هخامنشی

جنسیت اسم سامیا

دختر

سامیا به انگلیسی

samya

تعداد سامیا ها در ایران

1,770

تلفظ سامیا به فارسی

ساميا

ریشه اسم سامیا

فارسی

تلفظ سامیا به انگلیسی

/sāmyā/

رنگ اسم سامیا

قرمز

ابجد اسم سامیا

112

ابجد وسیط اسم سامیا

16

ابجد صغیر اسم سامیا

13

درباره نام سامیا

سامیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سامیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سامیا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,770 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سامیا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سامیا و معنی اسم سامیا

ریشه اسم سامیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم سامیا فارسی می باشد و تلفظ سامیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساميا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāmyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سامیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سامیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سامیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سامیا در لغت‌نامه دهخدا:
نام ماه یازدهم از سال ایرانیان در دوره‌ی هخامنشی

معنای بلند مرتبه نیز برای آن آمده است.

معنی اسم سامیا در ثبت احوال

نام ماه يازدهم از سال ايرانيان در دوره‌ي هخامنشي.

حروف ابجد و طالع بینی نام سامیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سامیا عدد " 112 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سامیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سامیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سامیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سامیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام یکی از شخصیت های زن در داستان «خسرو و شیرین» نظامی

آب شیرین و صاف، آب گوارا

پادشاه بزرگ و والامقام، پادشاه عادل، نام پادشاه سوم از سلسله کیان

زن گندم‌گون، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع)، نام یکی از صورت‌های فلکی

جهان، دنیا، مجموعه سیارات منظومه شمسی

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

سرنیزه، نابودکننده دشمن

هاله و خرمن ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید