سالومه

زوجه‌ی زبدی و مادر يعقوب كبير و يوحنای انجيلی

جنسیت اسم سالومه

دختر

سالومه به انگلیسی

salume

تعداد سالومه ها در ایران

4,074

تلفظ سالومه به فارسی

سالومه

ریشه اسم سالومه

عبری

تلفظ سالومه به انگلیسی

/sālume/

رنگ اسم سالومه

زرد

ابجد اسم سالومه

142

ابجد وسیط اسم سالومه

22

ابجد صغیر اسم سالومه

25

درباره نام سالومه

سالومه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم سالومه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم سالومه که در انگلیسی به صورت salume نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,074 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم سالومه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم سالومه و معنی اسم سالومه

ریشه اسم سالومه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سالومه عبری می باشد و تلفظ سالومه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سالومه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sālume/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سالومه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سالومه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سالومه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سالومه در لغت‌نامه دهخدا:
زوجه ٔ زبدی و مادر یعقوب کبیر و یوحنای انجیلی بود، قول صحیح آنکه خاله مسیح (یوئیل ۱۹، ۲۵) و از تابعین مسیح بود (انجیل متی ۲۷، ۵۶ مرقس ۱۶،۱) و حال اینکه در بدو الامر ماهیت ملکوت مسیح را نفهمیده بود (انجیل متی ۲۰:۲۱).

معنی اسم سالومه در فرهنگ فارسی:
مرقس زوجه زبدی و مادر یعقوب کبیر.

معنی اسم سالومه در ثبت احوال

(عبري) (اَعلام) زوجه‌ي زبدي و مادر يعقوب كبير و يوحناي انجيلي.

حروف ابجد و طالع بینی نام سالومه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سالومه عدد " 142 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سالومه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم سالومه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سالومه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سالومه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پروانه، فرانک

اسپند دانه سیاه و خوشبویی که برای دفع چشم زخم در آتش می ریزند

فصل بهار

توانایی، توان، سلطه و نفوذ

ماه شفاف، زیبا و درخشان مانند ماه

مرید و دوستدار امام حسین (ع).

مازیار، نام پدر علی اهوازی که توفیق ملاقات با امام زمان (عج) را به دست آورد

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید