ساقی

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

جنسیت اسم ساقی

دختر

ساقی به انگلیسی

saghi

تعداد ساقی ها در ایران

3,382

تلفظ ساقی به فارسی

ساقی

ریشه اسم ساقی

عربی

تلفظ ساقی به انگلیسی

/sāqi/

رنگ اسم ساقی

سبز

ابجد اسم ساقی

171

ابجد وسیط اسم ساقی

15

ابجد صغیر اسم ساقی

9

درباره نام ساقی

ساقی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ساقی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ساقی که در انگلیسی به صورت saghi نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,382 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ساقی

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ساقی و معنی اسم ساقی

ریشه اسم ساقی

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساقی عربی می باشد و تلفظ ساقی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساقی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāqi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساقی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساقی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساقی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ساقی در فرهنگ فارسی عمید:
۱. کسی که آب یا شراب به دیگری می‌دهد؛ آب‌دهنده.
۲. آن که در مجلس باده‌گساری باده در ساغر بریزد و به دست باده‌نوشان بدهد.
۳. (تصوف) مرشد و پیر کا مل که به مریدان فیض برساند.

معنی اسم ساقی در فرهنگ فارسی:
۱ - آنکه آب یا شراب به دیگری دهد آب دهنده . ۲ - شراب دهنده می دهنده چمانی جمع سقات . ۳ - فیض رساننده و ترغیب کننده که به کشف رموز و بیان حقایق دلهای عارفهان را معمور دارد . ۴ - پیر کامل مرشد مکمل . ۵ - صور جمالیه که از دیدن آن سالک را خماری و مستی حق پیدا شود ۶ - حق تعالی که شراب عشق و محبت به عاشقان خود دهد و ایشانرا محو و فانی گرداند . ۷ - زن یا مردی از خدمه شیره خانه که تریاک یا شیره را به وسیله چراغ یا نگاری یا ابزار دیگر برای دود کردن به دهان معتادان می نهد . یا ساقی روحانیان ۱ - آدم ابوالبشر . ۲ - جبرئیل . یا ساقی شب ۱ - ماه . ۲ - صبح ( صادق ) . ۳ - پیر مرشد . یا ساقی کم کاسه ساقیی که پیاله را با احتیاط بمستان دهد . یا ساقی کوثر لقب امیر المومنین (ع) . یا ساقی لهجه مطرب مغنی آوازه خوان.

معنی اسم ساقی در فرهنگ فارسی معین:
کسی که آب یا شراب به دیگران دهد.

معنی اسم ساقی در ثبت احوال

۱- آن كه شراب در پياله مي‌ريزد و به ديگري مي‌دهد؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) معشوق؛ ۳- (در قديم) در ادبيات عرفاني نمادِ «خداوند» يا پير است.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساقی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساقی عدد " 171 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساقی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ساقی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساقی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساقی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای حرارت و گرمای بسيار زياد

مقدس

رهبر، راهنما

نام گلی خوشبو

روشن، آشکار کننده، از نام‌های پروردگار

دانشمند، حکیم، دانا

ترکیب دو اسم محمد و عماد (ستوده و تکیه‌گاه)

کُهرمان، پهلوان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید