ساعد

(به مجاز) مددكار، کمک کننده، قدرت، قسمتی از دست بین مچ و آرنج

جنسیت اسم ساعد

پسر

ساعد به انگلیسی

saed

تعداد ساعد ها در ایران

3,928

تلفظ ساعد به فارسی

ساعِد

ریشه اسم ساعد

عربی

تلفظ ساعد به انگلیسی

/sāed/

رنگ اسم ساعد

سبز

ابجد اسم ساعد

135

ابجد وسیط اسم ساعد

15

ابجد صغیر اسم ساعد

18

درباره نام ساعد

ساعد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ساعد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ساعد که در انگلیسی به صورت saed نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,928 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ساعد

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ساعد و معنی اسم ساعد

ریشه اسم ساعد

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساعد عربی می باشد و تلفظ ساعد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساعِد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساعد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساعد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساعد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ساعد در فرهنگ فارسی:
ساق دست، دست انسان ازمچ دست تا آرنج، سواعدجمع
( اسم ) ۱. قسمتی از دست که بین مفصل آرنج و مفصل مچ دست قرار دارد و شامل دو استخوان زند اعلی و زند اسفل است زند ساق دست جمع سواعد ۲. مابین مچ دست و آرنج ارش رش ۳. بال مرغ ۴. مدد کار ناصر ۵. دستوانه بازو بند ساعد بند ۶. قوه محض قدرت ۷. دسته در تار ویولون و مانند آنها

معنی اسم ساعد در فرهنگ فارسی معین:
۱. از آرنج تا مچ دست ۲. یاری دهنده

معنی اسم ساعد در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست شناسی) دست انسان از مچ تا آرنج، ساق دست.
۲. (موسیقی) دستۀ برخی سازها، مانند عود، طنبور، سه تار، و امثال آن.

معنی اسم ساعد در ثبت احوال

۱- (در قديم) (به مجاز)، مساعدت كننده، مددكار؛ ۲- (در تصوف) نزد صوفیان، صفت قوت و کنایه از قدرتِ محض است.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساعد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساعد عدد " 135 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساعد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ساعد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساعد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساعد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا چون ماه و پری

نیک‌نژاد، دارای اصل و نسب، اصیل، شریف

دوستدار

بردبار، فرو برنده خشم، لقب امام موسي ابن جعفر(ع) هفتمين امام شيعيان

ماه آرام، خوشبخت

جوان‌مرد خوب و نيك، مرد نیک‌نام

زیبا مانند پری، افسونگر

ترکیب دو اسم فاطمه و حورا (رانده شده از آتش و زن زیبای بهشتی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید