ساعده

آبراهه

جنسیت اسم ساعده

دختر

ساعده به انگلیسی

saedeh

تعداد ساعده ها در ایران

2,148

تلفظ ساعده به فارسی

ساعِده

ریشه اسم ساعده

عربی

تلفظ ساعده به انگلیسی

/sā‛ede/

رنگ اسم ساعده

زرد

ابجد اسم ساعده

140

ابجد وسیط اسم ساعده

20

ابجد صغیر اسم ساعده

23

درباره نام ساعده

ساعده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ساعده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ساعده که در انگلیسی به صورت saedeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,148 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ساعده

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ساعده و معنی اسم ساعده

ریشه اسم ساعده

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساعده عربی می باشد و تلفظ ساعده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساعِده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sā‛ede/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساعده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساعده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساعده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث ساعد
ساعد: (به مجاز) مددکار، کمک کننده، قدرت، قسمتی از دست بین مچ و آرنج

معنی اسم ساعده در فرهنگ فارسی معین:
۱. شیر بیشه ۲. بازوی چرخ چاه ۳. مجرای آب به سوی نهر یا دریا؛ سواعد


معنی اسم ساعده در ثبت احوال

۱- (مفرد سواعد) شاخه فرعی، شاخابه، مجاری آب که به رودخانه یا دریا می‌ریزد؛ ۲- مجاری شیر در پستان؛ ۳- (اسم) ساعد بند آهنی یا طلایی.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساعده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساعده عدد " 140 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساعده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساعده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساعده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساعده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یار حضرت مهدی (عج)

فردی که عاشق گل است

روح و روان دین

ارشک، مرد بزرگ، نام موسس سلسله اشکانی

نرم و لطيف

یار سلطان، ملازم شاه

روشن، درخشان، ریشه تاباندن

دارنده اسب لاغر، نام جهان پهلوان ایرانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید