ساشا

مدافع و محافظ مردان

جنسیت اسم ساشا

پسر

ساشا به انگلیسی

sasha

تعداد ساشا ها در ایران

49,114

تلفظ ساشا به فارسی

ساشا

ریشه اسم ساشا

یونانی

تلفظ ساشا به انگلیسی

/sasha/

رنگ اسم ساشا

سبز

ابجد اسم ساشا

362

ابجد وسیط اسم ساشا

2

ابجد صغیر اسم ساشا

11

درباره نام ساشا

ساشا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ساشا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ساشا که در انگلیسی به صورت sasha نوشته میشود و به دلیل ریشه یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 49,114 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ساشا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ساشا و معنی اسم ساشا

ریشه اسم ساشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساشا یونانی می باشد و تلفظ ساشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sasha/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ریشه اصلی نام ساشا یونانی است اما در زبانهای روسی و فرانسه و انگلیسی بکاربرده می شود و به معنای مدافع و محافظ مردان است

معنی اسم ساشا در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم ساشا معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام ساشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساشا عدد " 362 " و ابجد وسیط " 2 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مربوط به ایران، ایرانی، منتسب به ایران زمین

شراره آتش، روشنی

یاری رسان، کمک کننده

زيباروي داراي ناز و كرشمه

از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر کیقباد پادشاه کیانی

آرتین

منسوب به عطر، معطر، خوشبو

ترکیب دو اسم موسی و رضا (از آب گرفته شده و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید