سازگار

ملايم طبع

جنسیت اسم سازگار

دختر

سازگار به انگلیسی

sazgar

تعداد سازگار ها در ایران

1,011

تلفظ سازگار به فارسی

سازگار

ریشه اسم سازگار

فارسی

تلفظ سازگار به انگلیسی

/sāz(e)gār/

رنگ اسم سازگار

نارنجی

ابجد اسم سازگار

289

ابجد وسیط اسم سازگار

25

ابجد صغیر اسم سازگار

19

درباره نام سازگار

سازگار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سازگار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سازگار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,011 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سازگار

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم سازگار و معنی اسم سازگار

ریشه اسم سازگار

همانطور که گفتیم ریشه اسم سازگار فارسی می باشد و تلفظ سازگار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سازگار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāz(e)gār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سازگار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سازگار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سازگار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سازگار در فرهنگ فارسی عمید:
۱. سازش‌کننده.
۲. موافق، هماهنگ، سازگر.


معنی اسم سازگار در فرهنگ فارسی معین:
۱. سازش کننده ۲. موافق ۳. همآهنگ ۴. گوارا ۵. سزاوار ۶. قانع، خرسند.

معنی اسم سازگار در ثبت احوال

۱- داراي گرايش به همراهي و همكاري با ديگران، هماهنگ، موافق؛ ۲- ملايم طبع.

حروف ابجد و طالع بینی نام سازگار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سازگار عدد " 289 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سازگار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سازگار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سازگار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سازگار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا، نيكو، دلربا

دهش، (در اعلام) فرشته ای است در ایران باستان

شفاف و روشن، نورانی، درخشنده مانند ماه، روشن‌فكر

خالص، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

نيكوتر، كار نيك، عاقبت نيكو.

رود بزرگ، نوعی ساز

رستگار، چیره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید