ساریا

رونده در شب

جنسیت اسم ساریا

پسر

ساریا به انگلیسی

sariya

تعداد ساریا ها در ایران

387

تلفظ ساریا به فارسی

ساريا

ریشه اسم ساریا

فارسی

تلفظ ساریا به انگلیسی

/sāriyā/

رنگ اسم ساریا

نیلی

ابجد اسم ساریا

272

ابجد وسیط اسم ساریا

20

ابجد صغیر اسم ساریا

11

درباره نام ساریا

ساریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساریا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 387 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساریا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ساریا و معنی اسم ساریا

ریشه اسم ساریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساریا فارسی می باشد و تلفظ ساریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ساریا در دانشنامه عمومی:
ساریا شهری در شهرستان کودوگو در استان بولکیمده در بورکینافاسوی غربی مرکزی است جمعیت آن ۲۹۳۲ نفر است.

سرایت کننده و نفوذ کننده، رونده در شب

معنی اسم ساریا در ثبت احوال

(ساري + ا (پسوند نسبت))، ۱- سرايت كننده و نفوذ كننده؛ ۲- رونده در شب.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساریا عدد " 272 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مثمر، ميوه دهنده، ميوه دار

دختر نیک و خوب

ستاره

به جا آوردن عهد و پیمان، پایداری در دوستی و صمیمیت

ترکیب دو اسم محمد و وهاب (ستوده و بسیار بخشنده)

روشن، درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

حليم و بردبار

آزاده، جوانمرد، کریم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید