سارنگ

نام پرنده‌ای کوچک به رنگ سیاه

جنسیت اسم سارنگ

پسر

سارنگ به انگلیسی

sarang

تعداد سارنگ ها در ایران

1,083

تلفظ سارنگ به فارسی

سارَنگ

ریشه اسم سارنگ

فارسی

تلفظ سارنگ به انگلیسی

/sārang/

رنگ اسم سارنگ

بنفش

ابجد اسم سارنگ

331

ابجد وسیط اسم سارنگ

19

ابجد صغیر اسم سارنگ

16

درباره نام سارنگ

سارنگ یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سارنگ را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سارنگ، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,083 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سارنگ

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم سارنگ و معنی اسم سارنگ

ریشه اسم سارنگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم سارنگ فارسی می باشد و تلفظ سارنگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سارَنگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sārang/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سارنگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سارنگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سارنگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم سارنگ در لغت نامه دهخدا:
به معنی سارنج است که مرغک سیاه ضعیف باشد. سالنج نام سازی است، سازی است چون کمانچه که با کمان کشند.

معنی اسم سارنگ در ثبت احوال

۱- نام پرنده‌ای کوچک به رنگ سیاه، سار، ساری؛ ۲- (در موسیقی ایرانی) گوشه ای در آواز ابوعطا؛ ۳- نام سازی مثل کمانچه (سارنگی).

حروف ابجد و طالع بینی نام سارنگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سارنگ عدد " 331 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سارنگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سارنگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سارنگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سارنگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خداوند، ایزد

ستوده و پسنديده، حمد كننده، بسيار سپاسگزار پروردگار

شیر درنده، برج پنجم از برج های فلکی، ماه مرداد

ترکیب دو اسم محمد و یزدان (ستوده و خداوند)

شخص برجسته و مایه مباهات در زمان خود

فروزنده جان، تازه کننده جان، روشن کننده جان

دارای کام و آرزویی چون ماه روشن و پیدا

بانگ بلند، نعره، فریاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید