سارای

ساره، سارا، ماه زرد، ماه شب چهارده

جنسیت اسم سارای

دختر

سارای به انگلیسی

saray

تعداد سارای ها در ایران

2,616

تلفظ سارای به فارسی

ساراي

ریشه اسم سارای

ترکی , عبری

تلفظ سارای به انگلیسی

/sārāy/

رنگ اسم سارای

نیلی

ابجد اسم سارای

272

ابجد وسیط اسم سارای

20

ابجد صغیر اسم سارای

11

درباره نام سارای

سارای یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سارای را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سارای، به خاطر ریشه ترکی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,616 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سارای

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم سارای و معنی اسم سارای

ریشه اسم سارای

همانطور که گفتیم ریشه اسم سارای ترکی , عبری می باشد و تلفظ سارای در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساراي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sārāy/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سارای بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سارای در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سارای در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سارا: خالص، نام همسر حضرت ابراهیم (ع) و مادر اسحاق (ع)
ساره: سارا، نام همسر حضرت ابراهیم (ع) و مادر اسحاق (ع)

معنی اسم سارای در لغت‌نامه دهخدا :
اسم اصلی ساره است که زوجه ٔ ابراهیم بود.

معنی اسم سارای در واژه‌نامه آزاد :
ترکیبی از دو واژ ه‌ی ساری + ای به معنی‌های زرد و ماه که در ترکی به سارای تبدیل شد، ماه زرد، ماه شب چهارده، در زبان ترکی استانبولی به معنای کاخ و قصر است.

معنی اسم سارای در ثبت احوال

(= ساره و سارا)

حروف ابجد و طالع بینی نام سارای

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سارای عدد " 272 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سارای گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سارای چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سارای

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سارای

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

مثل ایل، مثل مردم ایل و شهر و ولایت، چون خویشان، اصیل، خانواده‌دار

ابری که در شب آید، نام يكی از دختران امام موسی كاظم(ع)

شکرگزاری کردن، ستایش کردن، (الحمد) نام اولین سوره‌ی قرآن مجید

دوست، دوست يك دل، لقب حضرت ابراهيم(ع) در قرآن كريم

ترکیب دو اسم آریا و مهر (آزاده و محبت)

زیبا و خوشبو، از شخصیتهای شاهنامه، نام همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

گنجشک ماده، صیپورا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید