سادنه

خادم کعبه

جنسیت اسم سادنه

دختر

سادنه به انگلیسی

sadeneh

تعداد سادنه ها در ایران

507

تلفظ سادنه به فارسی

سادِنه

ریشه اسم سادنه

عربی

تلفظ سادنه به انگلیسی

/sādene/

رنگ اسم سادنه

قرمز

ابجد اسم سادنه

120

ابجد وسیط اسم سادنه

12

ابجد صغیر اسم سادنه

21

درباره نام سادنه

سادنه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم سادنه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم سادنه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 507 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم سادنه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم سادنه و معنی اسم سادنه

ریشه اسم سادنه

همانطور که گفتیم ریشه اسم سادنه عربی می باشد و تلفظ سادنه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " سادِنه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sādene/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم سادنه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم سادنه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم سادنه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مؤنث سادن
سادن: دربان، خدمتکار، تیماردار، خادم کعبه

معنی اسم سادنه در ثبت احوال

(مؤنث سادن)، ( سادن.

حروف ابجد و طالع بینی نام سادنه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم سادنه عدد " 120 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم سادنه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم سادنه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم سادنه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم سادنه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روستا، دِه

مهر افتاب

پرچم کاوه که به درفش کاویانی معروف است

پدر، جد، سرپرست، ریش سفید

ترکیب دو اسم محمد و حامد ( ستوده و ستایشگر )

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

ترکیب دو اسم محمد و مختار (ستوده و صاحب اختيار)

نام نوعی پرنده شکاری، منسوب به شاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید