ساحل

مرز بين آب و خشكی، کرانه، کنار دریا

جنسیت اسم ساحل

دختر

ساحل به انگلیسی

sahel

تعداد ساحل ها در ایران

47,181

تلفظ ساحل به فارسی

ساحِل

ریشه اسم ساحل

عربی

تلفظ ساحل به انگلیسی

/sāhel/

رنگ اسم ساحل

نارنجی

ابجد اسم ساحل

99

ابجد وسیط اسم ساحل

15

ابجد صغیر اسم ساحل

18

درباره نام ساحل

ساحل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساحل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساحل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 47,181 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساحل

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ساحل و معنی اسم ساحل

ریشه اسم ساحل

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساحل عربی می باشد و تلفظ ساحل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساحِل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sāhel/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساحل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساحل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساحل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرز بین آب و خشکی، کرانه، کنار دریا

معنی اسم ساحل در ثبت احوال

(در جغرافيا) زميني كه در كنار دريا يا درياچه يا رودي بزرگ واقع شده است، مرز بين آب و خشكي، کرانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام ساحل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساحل عدد " 99 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساحل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ساحل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساحل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساحل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گران‌ناز، دارای ناز و زيبايی فراوان، (به مجاز) جذاب

آشکار، نمایان، هویدا

نگهبان زندگی، بانی زندگی

ترکیب دو اسم امیر و اعلا (فرمانروا و برتر)

معرب ايرسا، گل زنبق زيرشاخه گل سوسن

نیک بخت، خجسته

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

اندیشمند، نام بنیان‌گذار آیین مانوی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید