ساتیار

یار صاف و ساده

جنسیت اسم ساتیار

پسر

ساتیار به انگلیسی

satiyar

تعداد ساتیار ها در ایران

3,938

تلفظ ساتیار به فارسی

ساتیار

ریشه اسم ساتیار

فارسی

تلفظ ساتیار به انگلیسی

/satiyar/

رنگ اسم ساتیار

صورتی

ابجد اسم ساتیار

672

ابجد وسیط اسم ساتیار

24

ابجد صغیر اسم ساتیار

15

درباره نام ساتیار

ساتیار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ساتیار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ساتیار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,938 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ساتیار

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ساتیار و معنی اسم ساتیار

ریشه اسم ساتیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم ساتیار فارسی می باشد و تلفظ ساتیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ساتیار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /satiyar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ساتیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ساتیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ساتیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یار صاف و ساده

معنی اسم ساتیار در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم ساتیار معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام ساتیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ساتیار عدد " 672 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد مغرور و متکبر هستند و توانایی انجام هر کاری که بخواهند را دارند. آنها آتشی مزاج هستند و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرند. استعداد و ذوق و سلیقه زیادی دارند و برای همراهی در خرید بسیار فرد مناسبی هستند زیرا در انتخاب اجناس بهترینند. به علاوه، آنها توانایی تصمیم گیری سریع و هوش بالایی دارند و قادر به پاسخگویی به سوالات پیچیده هستند. همچنین، آنها مهارت های فروش بالایی دارند و قادر به مذاکره و قانع کردن دیگران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ساتیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ساتیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ساتیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ساتیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و تقی (ستوده و پرهیزگار)

توانا، نيرومند

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

رهبر، راهنما

پسر عزیز، نام پادشاهان هند

ابریشم، نوعی پارچه‌ی ابریشمی نازک، نماد هر چیز نرم و لطیف

ترکیب دو اسم امیر و یزدان (فرمانروا و خداوند)

زیبا، مانند عروس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید