زین الدین

زینت دین، سبب آرایش دین

جنسیت اسم زین الدین

پسر

زین الدین به انگلیسی

zaynoddin

تعداد زین الدین ها در ایران

1,034

تلفظ زین الدین به فارسی

زين‌الدين

ریشه اسم زین الدین

عربی

تلفظ زین الدین به انگلیسی

/zaynoddin/

رنگ اسم زین الدین

آبی

ابجد اسم زین الدین

162

ابجد وسیط اسم زین الدین

42

ابجد صغیر اسم زین الدین

27

درباره نام زین الدین

زین الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زین الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زین الدین که در انگلیسی به صورت zaynoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,034 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زین الدین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم زین الدین و معنی اسم زین الدین

ریشه اسم زین الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم زین الدین عربی می باشد و تلفظ زین الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زين‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zaynoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زین الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زین الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زین الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زین الدین در لغت نامه دهخدا:
نام دهی است در بخش مرکزی کرمانشاه، همچنین نام دهی در بخش مرکزی مشهد است.

معنی اسم زین الدین در ثبت احوال

موجب آرايش دين؛ زينت دين.

حروف ابجد و طالع بینی نام زین الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زین الدین عدد " 162 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زین الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زین الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زین الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زین الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نورِ دین، روشنایی و فروغ دین

ترکیب دو اسم محمد و آراد (ستوده و بخشنده)

پرنده‌ای شکاری کوچک‌تر از باز

دارای تأثیر خوب، خجسته، مبارک، فرخنده، يكی از هفت دستگاه موسيقی ايرانی

ترکیب دو اسم احمد و حسین (پسندیده تر و نیکو)

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

پارچه ی ابریشمیِ لطیف و گران بها، (به مجاز) گل‌های ظریف و رنگارنگ

درخشان، تابان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید