زینت

پیرایه، زیور، آرایش

جنسیت اسم زینت

دختر

زینت به انگلیسی

zinat

تعداد زینت ها در ایران

245,859

تلفظ زینت به فارسی

زينت

ریشه اسم زینت

عربی

تلفظ زینت به انگلیسی

/zinat/

رنگ اسم زینت

طلایی

ابجد اسم زینت

467

ابجد وسیط اسم زینت

23

ابجد صغیر اسم زینت

17

درباره نام زینت

زینت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زینت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زینت که در انگلیسی به صورت zinat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 245,859 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زینت

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم زینت و معنی اسم زینت

ریشه اسم زینت

همانطور که گفتیم ریشه اسم زینت عربی می باشد و تلفظ زینت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زينت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zinat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زینت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زینت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زینت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زینت در فرهنگ فارسی عمید:
آرایش. آنچه با آن آرایش کنند، پیرایه، زیور.

معنی اسم زینت در لغت‌نامه دهخدا:
زینه. آرایش. زیب. آراستن. حلیه. زبرج. پیرایش. پیرایه. زخرف. آرایش و پیرایش و بزک و پیرایه و طراز و جواهر و زیبائی و رونق و فروغ و لباس و هر چیزی که بپوشاند برهنگی را. و زینت با زر و سیم و جواهر را پرمون گویند. آنچه که بدان آرایش کنند. پیرایه. زیور.

معنی اسم زینت در فرهنگ فارسی:
آرایش، پیرایه، یور، خودرابا آن آراستن. (اسم) آنچه که بدان آرایش کنند پیرایه زیور. دهی از بخش رامیان شهرستان گرگان است که ۱۶٠ تن سکنه دارد. [موسیقی] عنصر تزیینی پیش ساخته یا بداهه‌ای که به لحن تنوع و بیانگری و جذابیت می‌بخشد.

معنی اسم زینت در ثبت احوال

زيور، زيب، پيرايه، آرايش.

حروف ابجد و طالع بینی نام زینت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زینت عدد " 467 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زینت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زینت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زینت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زینت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرانجام، عاقبت، پايان

آنچه بر آن نظر بیفتد و به چشم دیده شود، چهره، صورت

گرامی، ارجمند، محترم، از صفات پروردگار

یار حضرت مهدی (عج)

راهنمایی کردن به مسیر درست، ارشاد

دلیر، نیرومند، نام دو تن از پادشاهان هخامنشی

مکان آریاییان، نام کشور و سرزمین عزیز ما

منسوب به نفیس، گران بها، قیمتی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید