زینا

نام دختر نوح نبی (ع)

جنسیت اسم زینا

دختر

زینا به انگلیسی

zina

تعداد زینا ها در ایران

993

تلفظ زینا به فارسی

زینا

ریشه اسم زینا

عبری

تلفظ زینا به انگلیسی

/zinā/

رنگ اسم زینا

صورتی

ابجد اسم زینا

68

ابجد وسیط اسم زینا

20

ابجد صغیر اسم زینا

14

درباره نام زینا

زینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زینا که در انگلیسی به صورت zina نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 993 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زینا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم زینا و معنی اسم زینا

ریشه اسم زینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم زینا عبری می باشد و تلفظ زینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زینا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مخفف زیناوند، لقب تهمورث پادشاه پیشدادی، نام دختر نوح نبی (ع).

معنی اسم زینا در ثبت احوال

نام دختر نوح نبی (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام زینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زینا عدد " 68 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خشنود شده، برگزیده، لقب امیرالمؤمنین علی(ع) امام اول شیعیان

بزرگترین قاره

آن كه به كسی يا چيزی دل بسته است، عاشق

درخشنده و نورانی

شاد شدن، خوشحال گردیدن، نشاط

مورد قبول، پذيرفته شده

از جنس زر، به رنگ زر، طلایی، زیبا و آراسته

نگهبان زندگی، بانی زندگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید