زیبا

دلنشین، زیبنده، شایسته، نیکو، قشنگ

جنسیت اسم زیبا

دختر

زیبا به انگلیسی

ziba

تعداد زیبا ها در ایران

334,683

تلفظ زیبا به فارسی

زيبا

ریشه اسم زیبا

فارسی

تلفظ زیبا به انگلیسی

/zibā/

رنگ اسم زیبا

آبی

ابجد اسم زیبا

20

ابجد وسیط اسم زیبا

20

ابجد صغیر اسم زیبا

11

درباره نام زیبا

زیبا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زیبا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زیبا که در انگلیسی به صورت ziba نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 334,683 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زیبا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم زیبا و معنی اسم زیبا

ریشه اسم زیبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم زیبا فارسی می باشد و تلفظ زیبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زيبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zibā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زیبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زیبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زیبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زیبا در فرهنگ فارسی عمید :
زیبنده، نیکو، خوب. [مقابلِ زشت] خوش‌نما، خوب‌رو، خوشگل.

معنی اسم زیبا در فرهنگ فارسی :
زیبنده، شایسته، زیبای‌ گاه (شایسته تخت سلطنت). نیکو، جمیل، قشنگ، خوشگل.

معنی اسم زیبا در فرهنگ معین :
شایسته، زیبنده. نیکو، جمیل.

معنی اسم زیبا در ثبت احوال

۱- ويژگي آن‌كه ديدنش لذت بخش و چشم‌ نواز است، جميل؛ ۲- دلنشين، مطبوع، خوشايند؛ ۳- (در قديم) زيبنده، شايسته، لايق، در خور.

حروف ابجد و طالع بینی نام زیبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زیبا عدد " 20 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زیبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم زیبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زیبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زیبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

یگانه، بی‌نظیر، بی‌همتا، تنها، صميمي، يك رنگ، بي‌ريا

عالی قدر و ارزشمند،شاهدخت

زیبا چون ماه و پری

شجاع، دارای جرأت و جسارت

محل سکونت آریاها، نام قدیم بهبهان

ترکیب دو اسم محمد و رامتین (ستوده و نوازنده)

زیارت کننده، دیدار کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید