زهیرا

درخت پر شکوفه، دختر زیبا و با طراوت

جنسیت اسم زهیرا

دختر

زهیرا به انگلیسی

zohayra

تعداد زهیرا ها در ایران

1,665

تلفظ زهیرا به فارسی

زهيرا

ریشه اسم زهیرا

عربی

تلفظ زهیرا به انگلیسی

/zohayrā/

رنگ اسم زهیرا

نارنجی

ابجد اسم زهیرا

223

ابجد وسیط اسم زهیرا

31

ابجد صغیر اسم زهیرا

16

درباره نام زهیرا

زهیرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زهیرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زهیرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,665 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زهیرا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم زهیرا و معنی اسم زهیرا

ریشه اسم زهیرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم زهیرا عربی می باشد و تلفظ زهیرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زهيرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zohayrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زهیرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زهیرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زهیرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به زهیر
زهیر: درخت پر شکوفه


درخت پر شکوفه، دختر زیبا و با طراوت

معنی اسم زهیرا در ثبت احوال

[(زهير (در عربي) = شكوفه‌دار و درخت پرشكوفه + الف (پسوند نسبت ساز)]، 1- منسوب به زهیر، زهیر.
1- ؛ 2- (به مجاز) زیبا، خرّم و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام زهیرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زهیرا عدد " 223 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زهیرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زهیرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زهیرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زهیرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای شکوه و عظمتی چون خورشید

ترکیب دو اسم امیر و ارشیا (پادشاه و تخت و اورنگ پادشاهان)

نجم، درخشان مثل ستاره

ترکیب دو اسم فاطمه و سنا (رانده شده از آتش و روشنایی)

حمد و ستایش خداوند

آزاد، اصیل، نجیب، فروتن، وارسته

بنده خدای بزرگ

ترکیب دو اسم امیر و ماهان (فرمانروا و زیبا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید