زمزم

نام چشمه ای در نزدیکی کعبه

جنسیت اسم زمزم

دختر

زمزم به انگلیسی

zamzam

تعداد زمزم ها در ایران

13,887

تلفظ زمزم به فارسی

زمزم

ریشه اسم زمزم

عربی

تلفظ زمزم به انگلیسی

/zamzam/

رنگ اسم زمزم

نیلی

ابجد اسم زمزم

94

ابجد وسیط اسم زمزم

22

ابجد صغیر اسم زمزم

22

درباره نام زمزم

زمزم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم زمزم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم زمزم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 13,887 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم زمزم

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم زمزم و معنی اسم زمزم

ریشه اسم زمزم

همانطور که گفتیم ریشه اسم زمزم عربی می باشد و تلفظ زمزم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زمزم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zamzam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زمزم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زمزم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زمزم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زمزم در فرهنگ فارسی عمید :
۱. دعایی که زردشتیان هنگام شستن بدن یا غذا خوردن در ستایش خدای تعالی می‌خوانند
۲. زمزمه.

معنی اسم زمزم در لغت نا مه دهخدا :
بمعنی آهسته آهسته است چه زم را آهسته گویند. آهسته آهسته و باملایمت و مشفقانه .

معنی اسم زمزم در ثبت احوال

1- «آهسته آهسته»؛ 2- (اَعلام) 1) چاه آبی در مكه، در جنوب شرقی کعبه، که زائران آب آن را متبرک مي‌دانند؛ 2) نام كتابي از مصنفات زرتشت؛ 3- (در اديان) دعايي كه پيروان زرتشت هنگام عبادت يا غذا خوردن آهسته زير لب مي‌خوانند.

حروف ابجد و طالع بینی نام زمزم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زمزم عدد " 94 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زمزم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زمزم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زمزم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زمزم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گرامی، ارجمند، محترم، از صفات پروردگار

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

آفریده خداوند، داده شاه، بخشیده شاه

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

ظرف شيشه‌ای شراب

ترکیب دو اسم فاطمه و هدی (رانده شده از آتش و هدایت شده)

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید