زلال

شفاف، صاف، گوارا

جنسیت اسم زلال

دختر

زلال به انگلیسی

zolal

تعداد زلال ها در ایران

906

تلفظ زلال به فارسی

زلال

ریشه اسم زلال

عربی

تلفظ زلال به انگلیسی

/zolāl/

رنگ اسم زلال

نیلی

ابجد اسم زلال

68

ابجد وسیط اسم زلال

20

ابجد صغیر اسم زلال

14

درباره نام زلال

زلال یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زلال دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زلال که در انگلیسی به صورت zolal نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 906 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زلال

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم زلال و معنی اسم زلال

ریشه اسم زلال

همانطور که گفتیم ریشه اسم زلال عربی می باشد و تلفظ زلال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زلال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zolāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زلال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زلال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زلال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم زلال در لغت نامه دهخدا:
کرمی را گویند که در میان برف بهم رسد و آن پرده ای است پر از آب صاف و آن آب را زلال خوانند و آن کرم را اندک حیاتی و حرکت مذبوحی هست، شیرین و گوارا، خوش، صاف

معنی اسم زلال در فرهنگ فارسی:
آب صاف وگوارا، آب شیرین و خوشگوار، آب کوه
۱. آب صاف و گوارا ۲. کرمی که در میان برف پدید آید و در اندرون او آب صافی است و کرم را اندک حیات و حرکت مذبوحی است.

معنی اسم زلال در فرهنگ معین:
آب صاف و گوارا

معنی اسم زلال در فرهنگ فارسی عمید:
۱. ویژگی آب صاف و گوارا، شیرین و خوشگوار ۲. (به مجاز) آب صاف و گوارا

معنی اسم زلال در ثبت احوال

1- صاف و شفاف؛ 2- (به مجاز) آب صاف و گوارا.

حروف ابجد و طالع بینی نام زلال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زلال عدد " 68 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زلال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم زلال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زلال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زلال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باد خنک، نسیم

ترکیب دو اسم محمد و آرین (ستوده و آریایی)

جاویدان، شادمان، خوشحال، از شخصیتهای شاهنامه

جواهری گران‌بها که در صدف تولید می‌شود، نوعی گل

دهش، (در اعلام) فرشته ای است در ایران باستان

ابوذر غفاری، صحابه نامدار پیامبر اسلام (ص) و از یاران امام علی (ع)

تیز خاطر، سبک روح، از شخصیت‌های شاهنامه

آن که باعث عزت دین است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید