زعیم

رئیس، رهبر

جنسیت اسم زعیم

پسر

زعیم به انگلیسی

zaeim

تعداد زعیم ها در ایران

498

تلفظ زعیم به فارسی

زعيم

ریشه اسم زعیم

عربی

تلفظ زعیم به انگلیسی

/zaeim/

رنگ اسم زعیم

سبز

ابجد اسم زعیم

127

ابجد وسیط اسم زعیم

31

ابجد صغیر اسم زعیم

19

درباره نام زعیم

زعیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زعیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زعیم که در انگلیسی به صورت zaeim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 498 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زعیم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم زعیم و معنی اسم زعیم

ریشه اسم زعیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم زعیم عربی می باشد و تلفظ زعیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زعيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /zaeim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زعیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زعیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زعیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رئیس، پیشوا، رهبر، بزرگ قوم

معنی اسم زعیم در ثبت احوال

رئيس، پيشوا، رهبر.

حروف ابجد و طالع بینی نام زعیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زعیم عدد " 127 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زعیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زعیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زعیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زعیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

قربانی شده برای خدا، لقب فرزندان حضرت ابراهیم (ع)

معصوم، بي‌گناه، پاك‌دامن

جرعه، سیراب

سعادت، فرخنده، مبارک

روزها، روشنایی، زندگی

علم، معرفت، آگاهی، شعور، خرد، دانایی، اندیشه، فرهنگ

تخلص شعري علي اسفندياري (نيما يوشيج)، عادل، نامور، نیمه ماه، کوچک

جسمی شفاف و منعکس کننده صورت اشیا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید