زرین دخت

دختری از جنس زر، زیبا

جنسیت اسم زرین دخت

دختر

زرین دخت به انگلیسی

zarrin-dokht

تعداد زرین دخت ها در ایران

1,892

تلفظ زرین دخت به فارسی

زرين‌دخت

ریشه اسم زرین دخت

فارسی

تلفظ زرین دخت به انگلیسی

/z.-dokht/

رنگ اسم زرین دخت

قرمز

ابجد اسم زرین دخت

1271

ابجد وسیط اسم زرین دخت

35

ابجد صغیر اسم زرین دخت

29

درباره نام زرین دخت

زرین دخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم زرین دخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم زرین دخت که در انگلیسی به صورت zarrin-dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,892 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم زرین دخت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم زرین دخت و معنی اسم زرین دخت

ریشه اسم زرین دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم زرین دخت فارسی می باشد و تلفظ زرین دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " زرين‌دخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /z.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم زرین دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم زرین دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم زرین دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از زرین (طلایی یا از جنس زر یا به رنگ زر) + دخت (دختر)
زیبا

معنی اسم زرین دخت در ثبت احوال

(= زري دخت)، زري دخت.

حروف ابجد و طالع بینی نام زرین دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم زرین دخت عدد " 1271 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد هستند. در زندگی مواجه با شکست می‌شوند و گاهاً سرگردان و حیران می‌شوند، اما سریعاً باز به زندگی بازمی‌گردند. این افراد دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا هستند و دارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند. همچنین، آنها به شدت ممکن است با دردهای سر و دردهای زانو روبرو شوند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم زرین دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم زرین دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم زرین دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم زرین دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

سرور بانوان، بزرگ زنان

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

دانشمند، حکیم، دانا

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر

پادشاه روزگار، دارای بخت و روز شاه

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید